Powered by:Proticaret
Mobilyada Renk Uyumu : Çavuşköylü Mobilya
Mobilyada Renk Uyumu

MOBİLYADA RENK UYUMU

Yaşam alanlarımız, yani evimiz ya da iş yerimiz, ruhumuz için önemlidir. Kullandığımız renkler ve mobilya malzemeleri, kendimizi iyi hissetmemizi, rahatlamamızı sağlar hatta performansımızı arttırır. Ya da yanlış seçimler tam tersi etkide de bulunabilir.

Ahşap mobilyalar, doğallıklarıyla ve çeşitlilikleriyle iç dünyamızı yansıtırlar. Ve ruhumuzda olup bitenleri yansıtmak en temel ihtiyaçlarımızdandır. Boşuna değildir, "Aslan yatağından belli olur" denmesi.

Açık renkli ağaç kerestesinden yapılmış döşemeler ve duvar kaplamaları mekanı geniş ve huzurlu gösterir. Ahşap merdivenler mekana biçim verir ve mobilyalar canlı kontrastlar oluşturur.

İğne yapraklı ve geniş yapraklı ağaç keresteleri güzel bir kombinasyon oluşturmakla kalmaz, kendilerine özgü ve taklit edilemez bir özgünlük sağlarlar. Bunlar her türlü iç mekan yapıları için yüksek kalitede ve değerli materyallerdir. Ahşap, doğallığı, şıklığı, çeşitliliği ve modernliğiyle vazgeçilmezdir.

Mobilya yapımında geniş yapraklı ağaç kerestesi vazgeçilmez bir malzemedir. Kayın, meşe, kiraz, ceviz ya da akağaç kerestesi… Her biri kendine özgü, uzun ömürlü ve üstün kalitelidir. Ayrıca, daima güzel, kullanışlı ve sağlamdır.

Ahşap malzeme, doğallığı, modernliği ve zamana kolay adapte olabilirliği açısından bütün mimari ve iç mimari talepleri karşılayabilmektedir. Hiçbir malzeme yoktur ki, ahşap kadar günümüzün taleplerini karşılayabilsin. Yapı malzemesi, duvar kaplaması, zemin döşemesi ve tavan kaplaması olarak ahşap, konforlu yaşam kalitesini, bireysel esnekliği ve refahı sağlar. Bu nedenle mimar, tasarımcı ve iç mimarlar ahşabı her alanda sıklıkla kullanmaktadır. Bu kullanım alanlarında ahşap, en sık mobilya yapımında hammadde olarak değer kazanmaktadır.

Aşağıda sunulan geniş yapraklı ağaç türleri, mobilyanıza en uygun renk ve desenleri tercih edebilmeniz açısından önemlidir.

 

 Fındık

Mobilya seçiminiz fındıktan yanaysa eğer, duvarlarınız orman yeşili ve sonbahar tonlarını yansıtan sarı renklerinde olmalıdır. Sarı ve yeşil renk tonlarının beraber kullanımındaki uyum, sarının yaydığı enerji, yeşilin ilk bahar havasıyla birleşir ve ahşap rengiyle bütünleşerek aydınlık ve ferah bir ortam oluşturmanıza yardımcı olur.

 Kestane

Kestane renkli mobilyanız için en uygun seçim, asil duruşuyla orkide lilası, bahar havası veren akasya moru ve çok koyu tonlarda olmayan kahverengi, gerçekçi duruşuyla özgürlüğün simgesi olan polar mavisi olacaktır.

 Ceviz

Turuncu ve mavinin zıtlığı ceviz renkli mobilyaların hakim olduğu mekanlarda beraber kullanıldığında canlı ve uyumlu bir mekan yaratacaktır. Canlılığıyla süt kremi ve özgür ruhuyla açık deniz mavisi ceviz mobilyayla bütünleşince oluşan canlılığın etkisine inanamayacaksınız.

 Antik Meşe

Antik meşe rengi, yeşilin uygun bir tonuyla kullanıldığında oluşan doğal havanın büyüleyici etkisiyle huzur bulacaksınız.

 Venge

Koyu tonlu bir vengeyi rahatlatmak için ortama sıcak ve neşeli renkler katmanız mekanın görsel ve hissel rengini açacaktır.

 Kayın Kiraz

Ciddi bir havaya sahip kayın kiraz renginde mobilyalarınız varsa, mobilyalarınızı yerleştireceğiniz odanın veya salonun duvar renkleri kırmızıyı tamamlayan bir yeşil ve bu yeşile uygun bir turuncu tonu olabilir.

 Maun

"Ahşap rengi" olarak bilinen maun rengi mobilyalarınız, huzur veren mavi tonlarından buzul mavisi, ortamda saygınlık sağlayan aşk lilası ve realist gölge kahverengisinin uyumuyla birleşince ortamdaki ferahlığa inanamayacaksınız.

 Çam

Misafirlerinize içten bir karşılama sunmak için dekore ettiğiniz antrenizde "çam" renkli mobilyalarınızla farkınızı hissettirebilirsiniz.

 Koyu Meşe

Koyu meşe renkli mobilyalarınızla, asaletin ve konforun rengi olan mor, zambak moru, bahar lilası ve açık pembeden oluşan bir kombinasyon gösterişli bir hava yaratacak, ortamı derinleştirecektir.