Powered by:Proticaret
Hakkımızda : Çavuşköylü Mobilya

Çavuşköylü Mobilya'nın kurucusu olan Merhum Sayın ALİ KARAPINAR; çok genç yaşta aile mesleği olan çiftçilikle uğraşırken, gelecek planları için de çok daha farklı, ailesine ve bulunduğu bölgeye fayda sağlayabileceği ve onların geleceğine dair yatırımlar yapabilmeyi amaçlayarak, içindeki çalışma hırsı ve azimle hayallerini gerçekleştirmek için işe ticaret hayatına atılmakla başlamıştır.

Meslek hayatına ayakkabı imalathanesinde çırak olarak işe başlayan Merhum Sayın Ali KARAPINAR; bu çalışmalarının sonucunda çıraklık kalfalığı, kalfalık ustalığı takip etmiş, böylece hayalini kurduğu ticaret hayatına 1960 yılında ilk perakende ayakkabı satış mağazası ile başlamıştır, yıllar geçmiş bu da Merhum Sayın Ali KARAPINAR’ı tatmin etmemiştir.

1983 yılında 300m2 ’lik alan üzerine “ Üreticiden Tüketiciye “ mantığıyla, ilk mobilya mağazasını açarak mobilya sektörüne adımını atmıştır. Geçen 5 yıl gibi kısa zaman içerisinde 1988  yılında mobilya fabrikası inşaatına başlayarak, 1990 yılında Merhum Yönetim Kurulu Başkanı Ali KARAPINAR ve oğulları ; Yönetim kurulu üyeleri Fahri KARAPINAR ve İlhan KARAPINAR tarafından 3000 m2 alan üzerinde kurulan fabrikasında üretilen ürünlerini, 5 katlı 4000 m2 fabrika showromunda , 33  yıldır perakende olarak müşterilerimize en avantajlı fiyat ve ödeme koşulları ile sunmaktadır.

Azim ve istikrar sonucu çiftçilikten ayakkabı üretimine, ayakkabı üretiminden mobilya üretimine ve satışına, bunca emek verdikten sonra büyük ve adım adım en zirveyi amaçlayan ÇAVUŞKÖYLÜ MOBİLYA ,yurt dışına açılmak ve perakende sektöründe daha iyi hizmet vermek amacı ile Biga ve Çanakkale ilinde 6  showroom’u ve 60 çalışanı ile Fabrika Satış Mağazalarıyla bölgesinde mobilya sektöründe en üst sıralarda yerini almıştır. 

2010 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen, mobilya sektöründe söz sahibi olan kuruluşlarından İşbir Yatak, Çilek Mobilya, Pierre Cardin Halı, Muzaffer Mobilya, Ada Mobilya, Lucente Mobilya vb. güçlü firmalarla iş ortaklığı yaparak ürün yelpazesini genişletmiştir. 

ÇAVUŞKÖYLÜ MOBİLYA ; ülkemiz ve dünyada ki tüm yenilikleri takip etmekte, kendini AR-GE çalışmaları ile sürekli yenilemektedir. Bu gün tüketicinin değişen ihtiyaç ve zevkleri düşünülerek, müşteri bazlı üretim çizgimizde çok amaçlı, ergonomik ve şık dizaynlı ürünleri ile kalite standartlarına uygun ürünler üretmektedir. 2 yıl TSE Hizmet yeterlilik belgesine sahip ürünlerine + 5 yıl da Servis Garantisini ekleyerek ; kaliteli, uygun fiyat ve ödeme koşulları ile buluşturarak müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir.

2012 yılından itibaren de Çanakkale ilinde Çilek Kız Öğrenci Yurtlarını açmıştır. Amacı mobilyada yakaladığı başarıyı ve istikrarı öğrenci yurtlarında da büyüyerek devam ettirmektedir. 2016 yılına geldiğimiz bugünlerde  4 öğrenci yurdu ve 500 öğrencisi ile Çanakkale’mizin örnek öğrenci yurtları arasında yerini almıştır.

Sözün özü, başarımızın sırrı Dürüst ve Güvenilir olmaktır. Yoktan var olan şirketimizi, en iyi yerlere getirmek ve müşterilerimize kaliteli hizmet vermek bizim en önemli görevimizdir.