Powered by:Proticaret
Ahşap Mobilya Bakımı : Çavuşköylü Mobilya
Ahşap Mobilya Bakımı

AHŞAP MOBİLYA BAKIMI

Ofisiniz ve eviniz için mobilya seçerken hiçbir şey ahşap mobilyanın sıcaklığını veremez. Lakin ahşap mobilyaların sahip olduğu ağır ve kaliteli havayı koruması için düzenli bakımına özen göstermek gerekir. Bunun için yapılacaklar aşağıda kısaca söz edeceğimiz gibi kolay ve zahmetsizdir.

 Mobilyaların Tozunu Almak

Mobilyalarınızın yüzeyinin çizilmemesi için toz alırken kullanacağınız bez her zaman temiz ve yumuşak olmalıdır. Kuru bezle alınan toz, mobilya yüzeyinde gözle görünmeyen çizikler oluşturur ve zaman geçtikçe bu çizikler üst üste biner ve mobilyanızı tahriş eder, yıpranmış gösterir.

Mobilyanın yüzeyine eşit bir biçimde ve çok yoğun olmayacak şekilde temizleyici madde dökünüz. Daha sonra yüzeyi yumuşak bir bezle yumuşak hareketlerle siliniz. Son olarak parlaklık kazanması için parçacık bırakmayan, temiz ve kuru bir bezle mobilyayı kurulayınız. Dilerseniz temizleyiciyi mobilya yüzeyine dökmek yerine beze uygulayabilirsiniz.

 Mobilya Koruma Bilgileri

Doğrudan güneş ışığı mobilyanın cilasını bozabilir, bu yüzden doğrudan güneş ışığının altında bırakacağınız mobilyanın ömrü kısalacaktır.

Mobilya üzerine dökülebilecek sıvılar, mobilyalara zarar verebilir. Böyle bir durumda dökülen sıvı kısa sürede temizlenmelidir. Ahşap mobilya üzerine bırakılacak eşyaların sıcak olmadıklarından, sıvı bırakmayacaklarından emin olunmalıdır. Gerekirse eşya ile ahşap arasına altlık benzeri koruyucular konulmalıdır.

Rutubetli ortamlar ağacın nem alarak hacim kazanmasına neden olacaktır. Monte ahşap mobilyalarda bu durum mobilyada ciddi şekil bozukluklarına neden olabilir. Kuru havalı ortamlar ise ahşap mobilyanın su kaybetmesine, dolayısıyla küçülmesine neden olacak, yine ciddi şekil bozuklukları ortaya çıkabilecektir. Ahşap mobilyalarınızı kullanacağınız yerlerde nem seviyesine dikkat ediniz.